Detosil z ostropestem – pomoc w walce z toksynami?

Na rynku suplementów w ostatnim czasie coraz częściej powtarza się nazwę Detosil. W związku z tym, że detosil cena w aptece jest dość przystępna postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej temu preparatowi bazując na jego głównym składniku, jakim jest ostropest – oczywiście w kontekście walki z toksynami, do której to suplement ten został stworzony.

Ostropest w Detosil – co z tego wynika?

Ostropest to zioło pochodzące z rodziny ostropestu plamistego. Ta kłująca roślina ma charakterystyczne fioletowe kwiaty i białe żyłko, które według tradycyjnych opowieści zostały spowodowane przez kroplę mleka Dziewicy Maryi spadającą na jej liście.Składniki aktywne w ostropestu plamistym to grupa związków roślinnych. Najmocniejszym atutem tego zioła jest ekstrakt z ostropestu – zawiera dużą ilość sylimaryny (65–80%), która ma posiadać właściwości przeciwutleniające, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Nic więc dziwnego, że można mieć nadzieję, iż bogaty w ostropest Detosil wspomoże w walce z toksynami.

Detosil i ostropest a wątroba

Ostropest wspiera wątrobę, dlatego jest nierzadko stosowany jako terapia uzupełniająca przez osoby z uszkodzeniem wątroby z powodu takich chorób, jak alkoholowa choroba wątroby, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, zapalenie wątroby, a nawet rak wątroby. Jest również stosowany do ochrony wątroby przed toksynami, takimi jak amatoksyna. To sugeruje, że detosil apteka cena z ostropestem w swoim składzie również może pomóc w zmniejszeniu zapalenia wątroby i uszkodzenia wątroby, ale oczywiście jako suplement nie jest w żaden sposób naukowo potwierdzony w kontekście badań na tym tematem. Uważa się, że ostropest plamisty zmniejsza uszkodzenia wątroby powodowane przez wolne rodniki, które powstają, gdy wątroba metabolizuje substancje toksyczne – ale potrzebne są dalsze badania nad tym, jak to dokładnie działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *