Suplementacja w sporcie

Suplementacja pozwala uzupełnić braki dietetyczne, ale to coraz częściej metoda na poprawę zdrowia wśród osób, które nie są zupełnie związane z aktywnością fizyczną.

Najważniejszy podział suplementów

Suplementy węglowodanowe, białkowe, witaminowe oraz roślinne to najpopularniejsze rozróżnienie. Bezpośrednio po zażyciu odżywki węglowodanowej zawodnik otrzymuje duży zastrzyk energetyczny. A to przekłada się na rezultaty. Suplementy białkowe należy przyjmować priorytetowo po zakończeniu cyklu aktywności fizycznej. Białkowe preparaty prowadzą do szybszej obudowy organizmu i skracają czas regeneracji. Białko z suplementu wchłania się praktycznie natychmiast, a przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe. Organizm nadmiar białka po prostu wydali.

Czołowy przedstawiciel szybkich i naturalnych spalaczy tłuszczu

Coraz popularniejsza grupa suplementów to termogeniki, czyli substancje przyśpieszające metabolizm. Akurat przyśpieszenie metabolizmu wiąże się z intensywnym spalaniem tkanki tłuszczowej nawet w stanie spoczynku. Główny przedstawiciel termogeników (suplementów roślinnych) ze względu na udział szafranu to Bioxyn. Kto stosował Bioxyn? Najczęściej endomorficy z mocno odłożoną tkanką tłuszczową na brzuchu. Bioxyn przede wszystkim pozwala na opanowanie apetytu na węglowodany proste, co jest największym zagrożeniem w utrzymaniu prawidłowej diety. Spalanie tłuszczu pobudzisz również l-karnityną, wodą z cytryną, błonnikiem występującym w owocach i nie tylko.

Suplementacja 2 w 1

Rygor dietetyczny wymusza również zastosowanie suplementów z minerałami. Bioxyn, jako jeden z niewielu preparatów roślinnych łączy w sobie właściwości spalania tłuszczu z uzupełnieniem podstawowych minerałów. Intensywne procesy metaboliczne prowadzą do dużego ubytku witamin. Bez uzupełnienia zagrażasz pracy układu hormonalnego. Bioxyn cena Allegro to przedział pomiędzy 100 – 150 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *