Trądzik – co jeść?

Wiadomo, jak trudnym w profilaktyce schorzeniem jest trądzik. Czasami leczy się go kilka miesięcy, a nawet lat, szukając wciąż nowych sposobów na całkowite pozbycie się schorzenia. Leki, suplementy, zioła, ale też zdrowe odżywianie może pomóc w szybszym dojściu do zdrowia.

Trądzik a dieta

Organizm oczyszczając się, wyrzuca na zewnątrz szkodliwe składniki przemiany materii, czego skutkiem jest m.in. trądzik. Jedzenie produktów wysoko przetworzonych, słodyczy i potraw mocno posolonych może niestety zwiększyć produkcję sebum, które gromadząc się w zaskórnikach, zatyka je, co prowadzi do namnażania się bakterii. Wiele osób zadaje sobie więc jedno zasadnicze pytanie, kiedy pojawia się u nich trądzik. Co jeść? Problem nie zniknie samoistnie, dlatego włączenie do leczenia diety wspomoże organizm w walce ze schorzeniem. Na pewno należy unikać produktów pełnych konserwantów i barwników, tzw. ulepszaczy. Takie jedzenie nie wyjdzie skórze na zdrowie. Nie polepszą też sytuacji, a wręcz przeciwnie, ostre przyprawy i alkohol. Jadłospis powinien być wzbogacony o świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby i pieczywo razowe. Tradycyjny olej warto zastąpić oliwą z oliwek lub olejem lnianym. Potrawy przygotowane na parze czy w piekarniku będą na pewno lepszym rozwiązaniem niż te przyrządzone na tłuszczu. Oczywiście w Internecie na różnych forach i stronach tematycznych można znaleźć wiele cennych informacji dotyczących diety. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „trądzik co jeść”?”, aby uzyskać wiele podpowiedzi do jadłospisu.

Dieta i co jeszcze?

Odpowiednio zbilansowana dieta, ruch na świeżym powietrzu, porzucenie używek oraz ograniczenie stresu plus solidny odpoczynek. Do tego konieczna jest perfekcyjna pielęgnacja skóry za pomocą delikatnych kosmetyków, wolnych od alkoholu. Złagodzić objawy trądziku mogą różne preparaty, skomponowane na bazie naturalnych składników. Jednym z nich jest np. cleaderm, o którym można sobie poczytać dużo przychylnych opinii w Internecie. Jak działa? Dogłębnie, dlatego nie powoduje podrażnień skóry, nie wysusza i doskonale odżywia ją od środka. Ekstrakt z palmy sabałowej zmniejsza nadmiar hormonów płciowych androgenów, odpowiadających za produkcję sebum. Ekstrakt z pestek dyni to z koeli moc witaminy A, działającej przeciwzmarszczkowo i ochronnie na skórę. Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Wyciąg z ziela pokrzywy zawarty w cleadermie oczyszcza i wygładza cerę, chroniąc przed pojawieniem się nowych wyprysków. Z kolei w wyciągu z owoców żurawiny występują takie składniki jak witaminy B6, C oraz E plus zestaw cennych minerałów. Cleaderm zawiera też cynk neutralizacyjny wolne rodniki i zmniejsza produkcję łoju.

Czy warto kupić cleaderm? Tak jak każdy preparat wspomagający walkę z trądzikiem, u jednych będzie działał skutecznie, u innych mniej. Zawsze jednak można szukać nowych rozwiązań, a ten suplement jest wart sprawdzenia, z racji składu oraz działania. Dociera do źródła problemu i go eliminuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *